Hususi Pasaport Vize İstemeyen Ülkeler 2022

Yeşil pasaport olarak bilinen hususi pasaportlar, AB ülkeleri dahil pek çok ülkeye vizesiz giriş olanağı sağlıyor. Hususi pasaport vize istemeyen ülkeler 2022 güncel listesinde, toplam 147 ülkeye seyahat seçeneği sunulur. 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek olan seyahatler için yeşil pasaportlar ile vizeye gerek olmadan seyahat edilebilir.

Yeşil Pasaportta vize gerekli mi?

Hususi pasaport vize istemeyen ülkeler 2022 listesinde, Schengen üye ülkelerinden birçoğu yer alır. 24 Avrupa Birliği ülkesine, vizesiz seyahat ve dolaşım olanağı sağlayan bir pasaporttur. Tüm dünyada sadece 59 ülkeye vize alarak girmeyi ve geri kalan ülkelerde vizesiz seyahat etmeyi sağlayan bir pasaporttur.

Yeşil pasaportta vize gerekli mi? Konusunda; vize gerektiren ülkelerin olduğunu belirtmeliyiz. Afganistan ve Amerika Birleşik Devletleri, yeşil pasaport hamillerinden vize talep eder. Birleşik Krallık, Suudi Arabistan, Avustralya, Benin, Burnika Faso, İrlanda, Kıbrıs Rum Kesimi, Zambiya ve Uganda gibi ülkeler, yeşil pasaportlara vize ister.

Yeşil pasaport ile hangi ülkelere gidilemez?

Yeşil pasaportlar ile 59 ülkeye seyahat edilemez. Bazılarına e-vize alınması gerekiyor ve bazı ülkeler fiili vize başvuruları gerekiyor. Yeşil pasaport ile hangi ülkelere gidilemez 2022 listesinde; Kanada, Cape Verde, Kamboçya, Yeni Zelanda ve Burundi gibi ülkeler bulunuyor. Zambiya ve Sudan gibi çeşitli ülkeler ise kapıda vize uygulaması ile yeşil pasaportlara vize verir.

Hususi pasaport vize istemeyen ülkeler 2022 de Kiribati, Madagaskar, Kongo, Myanmar, Nambiya, Kuzey Kore, Liberya ve Laos ülkeleri bulunuyor. Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize talep eden diğer ülkeler arasında ise; Özbekistan, Tayvan, Senegal, Ruanda, Lesotho, Nijer, Nijerya ve Surinam ülkeleri bulunuyor.

Yeşil pasaportla kaç ülkeye gidilir?

Hususi pasaportu bulunan TC vatandaşları 147 ülkeye vize olmadan seyahat edebilir. Pek çok ülke 90 güne kadar seyahat serbestisi sağlarken, bazı ülkeler 30 veya 60 güne kadar seyahat özgürlüğü sağlamaktadır.

Yeşil pasaportla kaç ülkeye gidilir konusunda 147 seçenek olduğundan bahsedebiliriz. 3. Dünya ülkelerine zor vize veren ülkeler başından özellikle Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Kanada yer alıyor.

Güney Amerika’da 21 ülke ve Kuzey Amerika’da 10 ülkeye Türk vatandaşları vizesiz seyahat edebilir. Avrupa’da 11 ülkeye bordo pasaport sahipleri ve 24 ülkeye yeşil pasaport sahipleri seyahat edebilir. Hususi pasaport vize istemeyen ülkeler 2022 arasında Arnavutluk, Karadağ, Ermenistan, Almanya, Avusturya, Rusya, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyet ve Belçika gibi Avrupa ülkeleri yer alıyor.

Hangi ülkeler yeşil pasaporta vize istiyor?

Hususi pasaportlar ile Afrika ülkelerine veya Avrupa ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Bağımsız Ülkeler Topluluğu (BDT), Amerika veya Okyanusya ülkeleri dahil olmak üzere 147 ülkeye vizesiz giriş sağlanabiliyor. Hususi pasaport vize istemeyen ülkeler 2022 güncel listesinde, yeni eklenen ülkeler belirtilmektedir.

İran, İsrail, Katar, Kazakistan, Umman, Ürdün, Arjantin, Brezilya, Botsvana, Macaristan, Norveç ve İspanya’ya yeşil pasaportlar ile vizesiz gidilebilir. Peki hangi ülkeler yeşil pasaporta vize istiyor konusunda, 59 ülkenin zorunlu vize uyguladığından bahsedebiliriz. Afrika kıtasında Fas ve Mısır’a vizesiz seyahat edebilirsiniz. Ya Da Avrupa kıtasında Hollanda, Fransa, İsveç ve İsviçre vize talep etmeyen ülkelerden bazılarıdır.

Yeşil Pasaportlular Almanya’ya gidebilir mi?

Almanya, yeşil pasaport sahiplerinden vize talep etmez. Yeşil pasaportlular Almanya’ya gidebilir mi konusunda, evet güncel olan yeşil pasaportlar ile Almanya’ya seyahat edebilirsiniz. Almanya davet vizesi, oturum vizesi, ziyaret vizesi veya göçmen vizelerinde diğer AB ülkelerine nazaran daha kolay vize prosedürleri uygular.

Hususi pasaportlarında en az 6 ay geçerlilik bulunan Türk vatandaşları, vizeye gerek olmadan Almanya’ya seyahat edebilirler. 180 gün içinde 90 günden daha uzun sürecek olan seyahat programları için vize gereklidir.

İrlanda Vizesi için tıklayınız; https://www.vizeofisi.com/irlanda-vizesi

Türk pasaportu ile kaç ülkeye vizesiz?

Türk bordo pasaportu ile 111 ülkeye vizesiz, Türk yeşil pasaportları ile 147 ülkeye vizesiz giriş, seyahat ve dolaşım hakkı verilir.

Yeşil pasaport kaç yıl geçerli?

Yeşil pasaportlar en fazla 5 yıllık olarak verilir. Kamu çalışanları, bürokratlar ve çeşitli mesleklerde olan kişilere, emeklilerine ve aile bireylerine verilir.

Yeşil pasaportla kaç ülkeye gidilmez?

Hususi pasaportlar ile toplam 206 ülke içinde 59 tanesine gidilmez. Bu 59 ülke vize talep eder.

Give a Comment

Call Now ButtonDestek Hattı