İrlanda Vize Ücreti
İrlanda Vize Ücreti

Turist, kültürel gezi, iş, ticaret ve aile, arkadaş ziyaretleri için İrlanda vize ücretleri farklılık göstermektedir. Vize işlemleri için hızlı ve profesyonel destek alabileceğiniz vize merkezi, uluslararası temsilcilerle vize işlemlerinizi tamamlamanız için yanınızda olacaktır.

İrlanda Vizesi Almak Zor Mu?

İrlanda vizesi almak için öncellikle konsolosluğun uyguladığı prosedürün yerine getirilmesi, eksiksiz evrak düzenlemelerinin yapılması gerekmektedir. İrlanda vize ücreti olarak vize harç bedelinin de konsolosluğa dekontla birlikte teslim edilmesi şartı vardır. Vize başvurusu yaparken turist, ticari, öğrenci, iş, ziyaret ve aile birleşimi de dahil olmak üzere seçenekleri vize başvuru formunda açık bir şekilde yerine getirerek düzenlemelerin prosedüre uyun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İrlanda vizesi için gerekli olan koşullar ve şartlar açık bir şekilde bildirilerek, adayların mutlaka uyması gerekmektedir.

İrlanda turist vizesi; turist vizesi işlemleriniz için yaklaşık 90 günlük İrlanda seyahatinizin onaylanmış olması gerekmektedir. Vize prosedürüne göre turist ve kültürel gezide gidilecek bölgelerle birlikte kalınacak otel rezervasyon işlemleri yapılmalıdır. Otel ve uçak rezervasyon belgesi şartı vardır.

İrlanda Eğitim vizesi; öğrencilik için 180 güne kadar İrlanda seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Üniversite eğitimi ve erasmus prosedürüne uygun belgelerin tamamen ve eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir. Öğrencinin finansal destek alacağı kişinin de konsoloslukta bulunması önemlidir.

İrlanda Aile Birleşimi Vizesi; Aile birleşimi vizesi için başvuru sahibinin karşı taraftan da belge gönderme talebinde bulunması gerekmektedir. Evlilik işlemlerinin başlatılmış olması ve resmiyete dökülmesi de aile birleşimi vizesi almanız için önemlidir.

Konferans, araştırmacı vizesi; konferans ve araştırmacı vizesi için karşı taraftan gönderilmiş davetiyeye ihtiyaç vardır. Aynı zamanda şirket ve kurumun da resmi onayının olması şartı dikkate alınmalıdır. Konferans tarihi ve araştırma bölgesi de vize işlemlerinde konsolosluğa bildirilmelidir.

İrlanda Aile veya Arkadaş ziyareti vizesi; İrlanda arkadaş ve aile ziyareti için davetiyeyle gidebileceğiniz ziyaret vizesi seçeneklerini kullanabilirsiniz. Vize işlemlerinde uygulanacak olan prosedürde ikamet edeceğiniz adresin de bulunması önemlidir.

 • İrlanda vize ücretler; İrlanda vize ücretlerinin konsolosluğa vize başvurusunun kapsadığı gruba göre ödenmesi gerekmektedir. İstihdam, eğitim, araştırmacı ve turist vizeleri için ödenecek tutarlar farklılık göstermektedir. Vize ücretlerinin listesi şu şekilde düzenlenmiştir.
 • İrlanda ticari, konferans, araştırmacı ve öğrenci vizeleri için tek girişlik ücret olarak 60 Euro ve çok girişli vize ücreti olarak 100 Euro talep etmektedir.
 • İngilizce kursu, istihdam, eğitim, aile birleşimi, kültürel gezi ve turist vizesi için tek girişlik ücret olarak 60 Euro ve çok girişli ücret olarak 100 Euro talep etmektedir.
 • İrlanda vize ücretleri vizenizin reddedilmesi durumda geri ödenmemektedir. Vize harç bedeli olarak konsolosluğa teslim edilen ücretin geri ödenmesi için konsolosluktan kaynaklı nedenlerin bulunması gerekmektedir.
 • İrlanda vize başvuru evresinde eksik evrak bulundurulması nedeniyle vize harç bedelinin ödenmemesi durumu gündeme gelecektir. Vize harç bedelinizi geri talep edemezsiniz.

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda vizesi için konsolosluk üzerinden vize başvurusu yapmanız şartı bulunmaktadır. Vize başvurusu şartlarında, gri, yeşil, siyah veya bordo pasaportunuzun bulunması gerekmektedir. Vize formunun online alandan eksiksiz doldurulması ve başvuru sırasında İrlanda vize harç bedelinin dekontunun da evrak listesiyle birlikte teslim edilmesi İrlanda’ya gitmek için talep edilmektedir.

İrlanda vize işlemleri; İrlanda vize işlemlerinizde, konsolosluk üzerinden nüfus cüzdanı fotokopisi, en az 2 sayfası boş, son 10 yılda çıkarılmış pasaportla birlikte evrak listesinin eksiksiz olması şartına dikkat edilmelidir.

 • Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı fotokopisi ve tam vukatlı nüfus kayıt örneği
 • İrlanda vize başvuru formu
 • Konaklama, uçak ve otel rezervasyon belgeleri
 • 2 adet biyometrik fotoğraf ( arka fonu beyaz ve son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır.)
 • Aktif hesap kartından 3 aylık doküman belgesi
 • İrlanda vize harç bedelinin dekontu
 • 30000 Euro sağlık sigortası teminatı
 • Eğitim, iş, ticaret ve davetiyeli ziyaret için gerekli olan bütün evraklarda ıslak imzalı olarak teslim edilmelidir.

İrlanda vize başvuru evresinde, 3 haftalık bir süreç söz konusu olabilmektedir. İrlanda Cumhuriyeti şart ve koşullarına göre evrakların eksik olması durumunda vize başvurusu reddedilmektedir. İrlanda seyahatinizden önce vize başvurunuzu en az 3 hafta önceden başlatmanız, evrak listesini dikkate alarak, seyahat planlamasıyla birlikte rezervasyon belgelerinizi de konsolosluğa teslim etmeniz gerekmektedir.

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İrlanda vize başvurunuzun eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılması, evraklarınızı teslim ederken eksik belge vermemeniz gerekmektedir. Konsolosluğun bu konuda çok net ve katı kuralları olduğu için vizenizin reddedilme ihtimali yüksektir. İrlanda vizesinin çıkma süresi, konsolosluğun yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine bağlı olarak en fazla 3 hafta sürmektedir. 7 iş günü içinde çıkma olasılığı da bulunmaktadır.

İrlanda konsolosluğundan randevu nasıl alınır; konsolosluktan randevu almak için İrlanda elektronik müracaat seçeneklerini kullanabilirsiniz. Randevu sistemi üzerinden yapacağınız başvuru işlemlerinizde bilgileri eksiksiz girmeye dikkat etmelisiniz. İrlanda vize ücretleri olarak randevu alırken ödeme yapılmaz, vize işlemlerinizi yaparken evraklarınızı teslim ettiğiniz sırada vize harç bedelini ödemeniz gerekmektedir.

Vizenizin geç çıkma ihtimaline karşı mutlaka düzenlemeleri dikkate alarak, 1 ay önceden başvuru yapmanız önerilmektedir. Vizenizin reddedilme ihtimali ve eksik evrak nedeniyle yeniden başvuru yapmanız ihtimallerine göre vize başvurunuzu yaparken dikkatli olmanız, mağdur olmamanız için önemlidir. Vize başvurusu evresinde vize merkezi üzerinden destek alarak sürecin kısalmasını ve vizenizin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

İngiltere Vizesi İrlanda’da Geçerli Mi?

İrlanda Birleşik Krallık ülkelerinden biri olarak İngiltere vizesi almış olan vatandaşların İrlanda’ya da giriş yapmasına izin vermektedir. Vize başvurunuzda İngiltere’ye de seyahat edeceğinizi belirtmeniz ve gidiş amacınızı bildirerek sürecin takip edilmesini sağlamanız sonucunda hiçbir sıkıntı çıkmayacaktır. İrlanda’dan İngiltere’ye gitmek için 90 günlük vize sahibi olmanız yeterli olacaktır.

Birleşik krallık ülkelerine giriş yapabileceğiniz İngiltere vizesiyle birlikte, aynı zamanda İrlanda vizenizle de İngiltere’yi ziyaret edebilirsiniz. Ancak vize uygulamalarına göre gidiş dönüş tarihlerinizin 30 günü geçmemesi şartı bulunmaktadır. İrlanda turistik vize, konferans, seminer, eğitim, araştırma ve eğitim nedeniyle aldığınız vizelerle birlikte İngiltere’ye seyahat etmenizde sakınca bulmayacaktır. 180 günlük ve 90 günlük vize işlemlerinizde birleşik krallıkları gezmenize izin verilir.

İrlanda vizesiyle Avrupa’ya gidilir mi; İrlanda birleşik krallık ülkelerinden biri olarak Avrupa’nın birçok ülkesine giriş yapılmasına izin vermemektedir. İrlanda vize ücretleri konsolosluk üzerinden ödendikten ve vize evrakları teslim edildikten sonra istediğiniz birleşik krallık ülkesine de gidemezsiniz. Acente desteğiyle vize şartlarını ve koşullarını öğrenerek süreci değerlendirmeniz ve gideceğiniz bölgeleri de konsolosluğa bildirmeniz önemlidir.

SSS

İrlanda Vizesiyle İskoçya’ya Gidebilir Miyim?

İrlanda vizesiyle İskoçya’ya giriş hakkı bulunmaktadır. İngiltere vizesi almanız da İrlanda, Galler, Kuzey irlanda ve İskoçya’ya giriş yapmanız için yeterli olacaktır.

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda vizesi almak için İrlanda konsolosluğuna başvuru yapmanız ve vize prosedürünü yerine getirerek vize başvurunuzun sonuçlanmasını beklemeniz gerekmektedir. Vizeniz onaylandıktan sonra seyahat edebilirsiniz.

İrlanda Vizesi Ne Zaman Onaylanır?

İrlanda vizesi başvurularının en fazla 3 hafta içinde sonuçlanmaktadır, başvuru sahiplerinin süreci takip etmesi gerekmektedir.