İrlanda Vizesi 2022

İrlanda Vizesi 2022

İrlanda’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşların, bu ziyaret amaçları doğrultusunda İrlanda vizesi alması gerekmektedir. İrlanda vizesi 2022 yılı müracaatları hakkında merak edilenler ve vize işlemleri konusundaki detaylar yazının ilerleyen kısımları içerisinde verilmiştir.

İrlanda vizesi 2022 yılı müracaat işlemlerine geçmeden önce bu ülkeye seyahat edecek kişilerin; hangi pasaport grubuna ( yeşil, gri, siyah pasaport ) sahip olursa olsun mutlaka vize almaları gerekmektedir. Çünkü Türkiye ve İrlanda arasında herhangi bir vize muafiyeti durumu söz konusu değildir. Bu yüzden hem uzun süreli hem de kısa süreli ziyaretlerde tüm pasaport gruplarının seyahat amacına uygun bir vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

İrlanda vizesi 2022 yılı müracaatında bulunacak kişiler; vize başvuru işlemlerini de vize türüne göre farklılık gösteren kurumlar üzerinden gerçekleştirmektedirler.

İrlanda Vizesi Gerekli Evraklar

İrlanda vizesi 2022 yılında en çok, uzun süreli ve kısa süreli vizeler açısından merak edilmektedir. Eğer bu ülkeye turistik amaçlı bir seyahat gerçekleştirecekseniz o zaman kısa süreli yani 90 günü aşmayan İrlanda turistik vize için başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

İrlanda uzun süreli vize alacakların ise, seyahat süreleri 90 günün üzerinde olmakla birlikte seyahat amaçlarının da bunu doğrular nitelikte olması gerekmektedir.

İrlanda; Schengen devletleri arasında yer almadığı için bu ülkeye yapılacak olan seyahatlerde Schengen vizesi alınamaz. Ülkeye giriş için alınması gereken vize türü İrlanda vizesidir. Ayrıca İrlanda vizesi alan kişiler de Schengen devletlerine giriş yapamazlar.

İrlanda vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde yer alan evraklar vize türüne göre farklılık göstermekle beraber hemen hemen her vize için gerekli olan evraklardan bazıları; pasaport, sicil kaydı ve biyometrik fotoğrafır.

İrlanda Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

İrlanda aile birleşimi vizesi, bu ülkede yaşayan 1. Dereceden yakınların yanında ikamet edebilmek için alınmaktadır. Uzun süreli ulusal vize kategorisinde yer alan aile birleşimi vizesi sayesinde İrlanda topraklarında 6- 12 ay ikamet edebilme durumu söz konusudur.

Fakat bunun için ülke sınırları içerisine giriş yapıldıktan sonra İrlanda oturum izni alınması gerekmektedir. Oturum izni başvuruları ise, kişilerin müracaatında 15- 30 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

İrlanda aile birleşimi gerekli evraklar içerisinde hem İrlanda da hem de Türkiye’de yaşayan eş ya da eş adayının hazırlaması gereken belgeler bulunmaktadır. Bu belgelerden en önemlileri; pasaport, İrlanda vize başvuru formu, evlilik cizdanı ya da evlilik ehliyeti ve doğum belgeleridir.

İrlanda Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Avrupa Ekonomik Alanı ve Avrupa Birliği üyesi olmayan tüm ülkelerin vatandaşlarının İrlanda’da yasal olarak çalışabilmeleri için İrlanda çalışma vizesi ve çalışma izni almaları gerekmektedir.

Tıpkı çoğu ülkelerde geçerli olan çalışma şartlarında olduğu gibi İrlanda çalışma vizesi alan kişilerde de ülke sınırları içerisine giriş yapıldıktan sonra çalışma izninin alınması şarttır.

İrlanda çalışma vizesi gerekli evraklar içerisinde hem işverenin hem de sizin hazırlamanız gereken belgeler yer almaktadır. Bu ülke için çalışma vizesi alabilmek için öncelikle yasal olarak bir firma tarafından işe alınmanız gerektiğini unutmayın.

İrlanda Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

İrlanda öğrenci vizesi, bu ülkede uzun süreli ve kısa süreli eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilerin alması gerektiği bir vize türüdür. Bu vize eğitim süresine göre kısa dönem ya da uzun dönem olmak üzere 2 farklı kategoriye ayrılmaktadır. İrlanda’da lisans ya da lisansüstü gibi uzun süreli eğitimler almak isteyen kişilerin oturum izni gerektiren öğrenci vizesi için başvuruda bulunması gerekmektedir.

Kısa süreli öğrenci vizesi için başvuruların; İrlanda Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapılması gerekmektedir.

Uzun süreli eğitim yani öğrenci vizelerinde ise kişiler dilerse, bu ülkede belirlenen şartlar doğrultusunda yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak çalışabilirler.

İrlanda öğrenci vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde yer alan belgeler ise, başvurulacak olan öğrenci vizesi türüne göre farklılık gösterebilmektedir.

İrlanda Vizesi Ücreti 2022

İrlanda vizesi ücreti 2022 yılında vize türlerine göre farklılık içeren harç bedeli tutarlarındadır. Bu ülkeden vize almak için gereken temel vize şartları arasında yer alan vize harç bedelleri için en doğru ve en güncel bilgiler vize danışmanlık şirketlerinden alınabilmektedir.

İrlanda vizesi ücreti 2020 yılı için belirlenen harç tutarları kısa süreli vizeler için 185 Euro’dur.

İrlanda Vizesi Aile Birleşimi 2022

İrlanda vizesi aile birleşimi 2022 yılı müracaatını gerçekleştirecek kişiler için öncelikle bu vizeyi alabilmek adına 21 yaşını doldurmuş olmak gerektiğini söyleyebiliriz. Yani eğer evlilik sebebi ile aile birleşimi vizesi alacaksanız o zaman siz de eşiniz de 21 yaşını doldurmuş olmalısınız.

Ayrıca bu vizeyi alabilmek için gerekli olan şartlardan bir diğeri de dil koşuludur. Aile birleşimi vizesi alabilmek için ülke dilini en az A1 seviyesinde konuşuyor olmanız gerekmektedir.

İrlanda vizesi 2022 yılı aile birleşimi yapacak olan kişilerin müracaatlarını İrlanda Konsoloslukları üzerinden bizzat gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bunun için de öncelikle İrlanda Konsolosluğu web sayfası üzerinden online olarak randevu almanız şarttır.

İrlanda Çalışma Vizesi 2022

İrlanda çalışma vizesi 2022 yılı müracaatında bulunacak olan kişilerin öncelikle bu ülkede yasal olarak faaliyet göstereni olan bir kurum tarafından işe alınması gerekmektedir. Daha sonra işe kabul yani iş sözleşmesi örneğinin de bulunduğu evrak listesi hazırlanarak müracaatlar İrlanda Konsolosluklarına gerçekleştirilmektedir.

İrlanda vizesi 2022 şartları göz önünde bulundurularak yapılacak vize işlemlerinden sonra müracaat öncesinde İrlanda Konsolosluğu resmî internet sitesi üzerinden randevu alınması gerektiğini unutmayın. Ayrıca bu vize alındıktan sonra ülke sınırları içerisine giriş yapıldığında çalışma izni de almak zorundasınız.

İrlanda Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

İrlanda eğitim & erasmus vizesi 2022 yılı müracaatları aslında İrlanda kısa dönem ya da uzun dönem öğrenci vizesi adı altında yapılmaktadır. Eğitim programının süresine göre belirlenen vize süresi ve vize türü için müracaat yerleri de değişmektedir. Eğer uzun süreli eğitim için öğrenci vizesi alacaksanız İrlanda Konsolosluklarına, kısa süreli eğitim için öğrenci vizesi alacaksanız da İrlanda vize başvuru merkezlerine müracaat etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca bu iki vize türü için ödemeniz gereken vize harç bedeli de yine vize türüne göre değişecektir.

İrlanda vizesi 2022 yılı müracaatlarına dair daha fazla, daha ayrıntılı ve güncel bilgiler edinmek için güvenilir bir vize danışmanlık firmasından hizmet alabilirsiniz.

İrlanda Vizesi Vize Başvurusu için tıklayınız; https://www.vizeofisi.com/irlanda-vize

İrlanda Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İrlanda Turistik vize için başvuruda bulunan kişilere müracaat sonuçlarının açıklanmasının 7- 15 iş günü içerisinde olduğunu belirtebiliriz.

İrlanda Aile Birleşimi Vizesi Müracaatları Kaç Günde Açıklanır?

İrlanda aile birleşimi vizesi uzun süreli ve detaylı bir vize olduğu için müracaat açıklanma süresi de uzun sürebilmektedir. Bu yüzden aile birleşimi için yapılacak olan müracaat sonuçlarının 1-3 ay içerisinde açıklanabileceğini söyleyebiliriz.

İrlanda Çalışma Vizesi İçin Dil Şartı Var mı?

Çalışmak istediğini meslek grubu ve statüye göre bu durum değişmektedir. Ayrıca hangi seviyede dil şartının olduğu da yine meslek grubuna göre farklılık göstermektedir.

Give a Comment

Call Now ButtonDestek Hattı